7 Eylül Apple Etkinliği İçin Davetiyeler Gönderildi

7 Eylül Apple Etkinliği İçin Davetiyeler Gönderildi

Apple, daha önce belirttiğimiz üzere 7 Eylül’de düzenleyeceği etkinlik davetiyelerini basın çalışanlarına bugün yolladı. Etkinlik davetinde çift kamera lensli iPhone 7 Plus’a işaret ettiğini düşündüğümüz ve şekil olarak Apple logosunun üst kısmını oluşturan, odak noktasından çıkmış ışıklar bulunuyor. Davetiye başlığı olarak ise her sene şaşalı sözlerle süslemeye alışık olan Apple, bu sefer sadece “7’sinde görüşmek üzere” demekle yetiniyor. Umarız etkinlikte en azından şaşalı bir-iki süprizle karşılaşırız. Etkinlik Türkiye saati ile 20.00’da düzenlenecek ve Apple etkinliği web sayfasından canlı olarak yayınlayacak.

Etkinliğin ana teması olan ürünler iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın olacak. Gelen söylentiler aynı zamanda, Apple Watch 2’yi göreceğimize de işaret ediyor. Apple Watch 2’nin, görünüşünün aynı kalacağı fakat kullanıcılardan gelen hız gibi şikayetlerin iyileştirildiği ve ek olarak cihazda GPS’in de yer alacağı belirtiliyor.

Yeni MacBook Pro’lar ile ilgili henüz bir bilgi yok fakat bir süpriz yapıp etkinlikte boy göstermelerini istemek hiç yanlış olmaz. iPad kısmında ise daha Mart ayında gelen güncelleme ile 9.7 inç iPad Pro’nun hem çok yeni olması, hemde 12 inç iPad Pro’nun güçlü donanımının şimdilik güncellenmeye gerek görülmediğinden, söylentilere göre 2016 yılında yeni iPad görmeyeceğiz. Yeni iPad Pro’nun, 2017 yılının ilk yarısında ortaya çıkacağı öngörülüyor. Etkinlikte bütün detayları öğrenmek üzere 7’sinde görüşmek üzere!