Apple’ın Gelecekte, iPhone’larda Kullanacağı Kablosuz Şarj Özelliği için İşbirliği Yapacağı Şirket Belli Oldu

Apple’ın Gelecekte, iPhone’larda Kullanacağı Kablosuz Şarj Özelliği için İşbirliği Yapacağı Şirket Belli Oldu

JPMorgan analisti Harlan Sur’a göre, iPhone’un gelecekteki bir versiyonu, Broadcom’la ortak olarak geliştirilen özelleştirilmiş bir kablosuz şarj özelliğine sahip olacak.

Analist, Apple ve Broadcom’un yaklaşık iki yıldır bir akıllı telefonu kablosuz bir şarj etme çözümü üzerinde birlikte çalıştıkları bildirilmekle birlikte, bu özelliğin Samsung Galaxy Note 7’de yaşanan pil sorunları nedeniyle bu yılın iPhone modeline dahil edilip edilmeyeceğinden emin değil.

Analistin bu söylemine rağmen, Apple’ın bu yıl tanıtacağı iPhone 8’de kablosuz şarj özelliğinin bir çeşidini kullanacağı yönünde yaygın bir inanç var. Ancak Apple’ın bunu nasıl sunacağı, en azından bu yıl için Broadcom gibi bir ortakla çalışıp çalışmayacağı şimdilik belirsiz.

Geçmişteki söylentiler, kablosuz şarj çözüm ortakları olarak; Lite-On Semiconductor, MediaTek, Foxconn, Pegatron ve Luxshare gibi pek çok firmayla Apple’ı yan yana getirdi ama net bir şey söylemekte yeterli değillerdi.

Harlan Sur’un araştırma notu, birçok analistin de dediği gibi, Apple’ın kablosuz şarj özelliği için iPhone’da cam gövdeye yönelmesini işaret ediyor. Her şekilde, Apple’ın kablosuz şarj özelliği üzerine yoğun çalışmalar yaptığı ve bunu mümkün olan en iyi şekilde sunmak için bir hazırlık içerisinde olduğunu rahat bir şekilde anlayabiliyoruz.